'The World's largest flaming image using candles' staat vanaf 4 juni 2008 op naam van Amnesty International in Vlaanderen. Met 26.105 brandende kaarsen vormden we ons logo: de kaars met prikkeldraad.
De Grote Markt van Sint-Truiden werd omgetoverd in een ware vuurzee. Maar liefst 130 vrijwilligers waren nodig om de grootste afbeelding met kaarsen te ontbranden. "Ik vond het een fantastische ervaring in Sint Truiden: spannend en hartverwarmend! Het bezorgde ons energie voor jaaaaaaren...", zegt vrijwilligster Mimi Verhamme van Amnesty groep Herentals.
Dankzij het enthousiasme van heel wat Truienaars slaagden we er in al de kaarsjes ook brandend te houden. Na meer dan twee uur zweten werd rond 22u30 de laatste kaars ontstoken door burgemeester Ludwig Vandenhove en Amnesty voorzitter Eva Brems. De afbeelding was 73 meter lang en 42 meter breed –dat is groter dan twee basketbalvelden naast elkaar.
De officiële getuigen, burgemeester Ludwig Vandenhove en gerechtsdeurwaarder Marcel Smeets, keken ernaar en zagen dat het goed was. De recordpoging levert Amnesty International Vlaanderen een plaatsje in het befaamde Guinness Book of World Records.
4 juni was het precies 19 jaar geleden dat de Tiananmen-protesten bloedig werd neergeslagen door de Chinese overheid. Met het wereldrecord wil Amnesty International alle Chinese mensenrechtenactivisten van toen en nu een hart onder de riem steken. In aanloop naar de Olympische Spelen in Peking worden mensenrechtenactivisten het zwijgen opgelegd door de Chinese autoriteiten. We voerden op 4 juni actie voor:
Speciaal voor deze en alle andere mensenrechtenactivisten heeft Amnesty International 26.105 kaarsen aangestoken. "Misschien dat heel veel Truienaars vandaag eens gaan nadenken over wat er in China allemaal gebeurt, dat ze zich vragen stellen.", zegt Rachel Scheepers, vrijwilligster
Deze stunt was slechts mogelijk door de steun en inspanningen van de ontelbare vrijwilligers, de inwoners van Sint-Truiden en de stad Sint-Truiden en sociaal tewerkstellingproject De Vlaspit uit Scherpenheuvel.